Salâten tünciyna

Allah rahmet eylesin, büyükannemin, sağlığında Alvarlı Efe Muhammed Lûtfi hazretlerinden öğrendiği ve çok küçük yaşlarda bize ezberlettiği, okuyan herkesin çok faydasını gördüğü bir dua, salâten tünciyna:

Okunuşu:

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala âli seyyidina Muhammed. Salâten tünciyna biha min cemiyil ehvali vel afat. Ve takdiy lena biha cemiyel-hacat. Ve tutahhiruna biha min cemiis-seyyiat. Ve terfeuna biha aled-deracat. Ve tubelliğuna biha aksal-gayat, min cemi’il hayrati fil hayati ve badel memat. Bi rahmetike ya erhamer rahimiyn. Hasbunallahu ve nimel vekiyl. Nimel-mevla ve nimen nasiyr. Ğufraneke rabbena ve ileykel-masîr.

Anlamı:

Allahım! Efendimiz Muhammed’e ve Muhammed âline salâ eyle! Öyle ki, o salâ ile bizleri her türlü fena ahval ve afetlerden kurtar! Ve onunla cemi hacetimizi (tüm ihtiyaçlarımızı) gider. Ve onunla bizi tüm kötülüklerden tahir kıl (arındır)! Ve onunla bizi âli derecelere yükselt! Ve onunla bizi, hayatta ve ölüm akabindeki tüm hayırlarda gayelerin en nihayetine kadar ulaştır. Rahmetin olarak ey merhametlilerin merhametlisi! Allah bize yeter; ne güzel vekildir. Ne güzel mevlâ ve ne güzel yardımcıdır. Ya Rabbi, bizleri mağfiret eyle; dönüşümüz ancak Sanadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.